Sapeli

Dřevěné dveře

Kdy začít?

Platí, že čím dříve v průběhu stavby začneme o dveřích uvažovat, tím lépe. Ve stádiu hrubých stavebních prací můžeme zajistit, že vše bude správně připraveno pro montáž požadovaného typu dveří či dveřního systému. Správně dimenzované stavební otvory a správně usazené kovové zárubně nebo stavební pouzdra, zajistí následně nekomplikovanou a rychlou montáž dveří nebo zárubní. V konečném důsledku se pak vyhneme nutnosti zbytečných atypických řešení nebo přijímání zbytečných kompromisů.

kdy-začít-1
Atypické řešení_02

Pro každou místnost existují vhodné dveře

Škála nabízených výrobků je velmi široká. To umožňuje vybrat si dveře i s příslušenstvím dle Individuálních požadavků. Možný je výběr modelů podle estetických požadavků zákazníků, volba materiálů, doplňků atd. Ale k výběru jsou také různá technická řešení dveří, různé systémy jejich osazení, otvírání, nejen dveře otočné, ale i posuvné, kyvné, skládací atd.. Můžeme použít různé typy zárubní z různých materiálů. Je jen na zákazníkovi, jak daleko půjde v individualizaci svých prostor.

Rozměry dveří

Základní rozměrová škála vychází z historicky zavedených požadavků ČSN a zažitých zvyklostí. To jsou dveře a zárubně dodávané od průchozí šířky  60 cm výše s odstupňováním po 10 cm a s průchozí výškou 197 cm. Mimo to lze dle potřeby za velmi nízký příplatek řešit věci individuálně v přesně konkretizovaných rozměrech. Často jsou dnes požadovány dveře o vyšší výšce a některé tyto rozměrové požadavky jsou dnes již výrobcem chápány v podstatě jako běžný standard.

Kopie souboru Tenga_fullhd
20660+20679_fullhd

Stavební otvor

Dobře připravený stavební otvor je základem pro perfektně osazené dveře se zárubní. Požadované rozměry otvoru mohou být rozdílné pro různé typy zárubní. Správné rozměry stavebních otvorů pro osazení různých typů zárubní a stavebních pouzder Vám rádi přesně sdělí pracovníci všech našich provozoven. Doporučujeme toto nepodceňovat, ušetříte si následné komplikace a ušetříte peníze za příplatky za atypická řešení nebo za dodatečné úpravy dveří a zárubní.

Systémy otevíraní

Dveře dnes nejsou jen klasické otočné, zavěšené na pantech, jak si je většina z nás jistě hned vybaví. Ale i tato klasika může mít více forem, dveře mohou být bezpolodrážkové, se skrytými závěsy, se skrytými zárubněmi. K tomu ale patří i široká škála dveří posuvných na stěnu i do pouzdra, různé dveře skládací či jinak uzpůsobené do stísněných prostor. K tomu si připočtěme možnosti dveří dvoukřídlých, prosklených stěn osazených klasickými i posuvnými dveřmi a určitě najdeme řešení pro každého a do všech prostor.

co_umime_vyrobit_fullhd
Modena_45_dyha_dub_olej_chocolate_sklo_Float_cire_gravirG044_klika_Minimal_fullhd

Konstrukce a výplň

Jak je široká nabídka modelů, povrchů i vnějších technických řešení dveří, tak je široká i nabídka vnitřních konstrukcí. Od ověřené levné  konstrukce s papírovou voštinou přes využití dutinkové DTD, zaručující optimální kombinaci  pevnosti a hmotnosti dveří, po plné materiály, klidně i v protipožárním provedení a s dalšími úpravami zvyšujícími užitné vlastnosti dveří. Všechny dveře Sapeli pak mají po obvodu vnitřní konstrukce masivní dřevěný rám, garantující rozměrovou a tvarovou stabilitu celého produktu.

Povrchové materiály

Povrch dělá první dojem z celého výrobku. Proto všechny užívané materiály jsou nejvyšší kvality a představují to nejlepší sehnatelné ve své kategorii. Sapeli si zakládá na dokonalosti zpracování povrchů z přírodní dýhy, ke které se společnost dopracovala za mnoho let svého působení na trhu. Dýhované dveře zaručují přírodní originalitu výrobků se všemi atributy použití přírodních materiálů včetně drobných rozdílů a „chybiček“, které k přírodnímu dřevu patří. Velmi populární jsou i povrchy na bázi střednětlakých laminátů, tzv. CPL, které spojují  jednoduchost péče o syntetický materiál se škálou velmi věrohodných potisků dřevěných dekorů, ale i s možnostmi klasických barevných provedení. A jako levný a dostupný materiál je k dispozici SAPELIT  v přirozeně působících dekorech dřeva, který kombinuje UV vytvrzovaný odolný digitální tisk na dveřích a fólii na obložkách zárubní. Je vhodný do běžně žívaných prostor rodinných domů a bytů. Jeho hlavní předností je nízká cena a vyšší odolnost než u běžné fólie.

No a dveře, otočné i posuvné, nemusí být jen na bázi dřeva. Velký zájem o celoskleněné dveře je toho důkazem a škála grafických provedení celoskleněných dveří je nepřeberná.

REDE_65_OBYVACI_POKOJ_FINAL_fullhd
modena

Zárubně

Dveře musí v něčem viset. Všichni z minulosti známe klasické ocelové zárubně. Ty nezmizely, na mnoha místech mají stále své uplatnění a pro dveře se zvýšenou bezpečnostní odolností jsou stále nutností. V interiérech se ale více než kdy dříve objevují zárubně dřevěné, sladěné k dekoru dveří. Dodáváme je především v provedeních Normal a Obtus v různých šířkách obložky a samozřejmě indiviuálně v různých šířkách ostění dle tloušťky stěny. Řadu výrobků pak dnes doplňují nové konstrukce zárubní, většinou využívající hliníkové profily a vytvářející efekt takřka neviditelných skrytých zárubní.

Kování

Svrchní dveřní kování můžeme asi rozdělit do dvou skupin. Jde především o klasické kliky s doplňky, dnes vyráběné v široké nabídce materiálů a povrchových úprav a v nepřeberném množství tvarových variací. Kování se běžně dodává v provedené pro klasické klíče, pro cylindrické vložky, jako speciální WC kování s integrovaným uzamykacím prvkem, ale i ve speciálních úpravách pro nově se objevující zámkové systémy.

Další specifickou skupinou kování jsou pak prvky pro posuvné dveře a hlavně pak pro dveře skleněné. Jedná se o nabídku úchytných mušlí, madel, speciálních zámků, systémů zavěšení atd.

Industry Squelette_TiN-K_magneticka_hranata_01_fullhd
závěs

Závěsy

Dveřní závěsy, panty, dávno nejsou jen nutnou součástí funkčního vybavení dveří. Podstatné dnes už nejsou jen jejich technické parametry, především únosnost, ale i jejich vzhled. V nabídce jsou různé typy závěsů, použitelné kromě své funkčnosti i jako výrazný estetický detail dveří a zárubní. A kromě klasiky existují i speciální technická řešení jako skryté závěsy, závěsy pro skleněné dveře atd. Člověk by řekl, že jde jen o malý pant, ale i zde je z čeho vybírat.

Doplňky

Doplňků ke dveřím se nabízí velké množství. Jedná se o široké spektrum výrobků, které je náročné i jen vyjmenovat. Proto doporučujeme informovat se o nich na našich provozovnách, kde Vám školený a kvalifikovaný personál nabídne to nejlepší dle Vašich potřeb.

doplnky-web-2
montaz-5

Montáž

Montáž dveří je většinou vrcholem celé jejich dodávek. A jak už to u takových vrcholů bývá, dá se jí také mnoho zkazit. Abychom se toho vyvarovali, provádí montáž námi dodávaných dveří pouze zkušení a řádně proškolené pracovníci. Ti jsou kvalifikováni nejen pro montáž klasických dveří, ale jsou i držiteli oprávnění k montážím dveří, bezpečnostních, protipožárních a dalších speciálních funkčních provedení.

Záruka a servis

Záruka a hlavně řádný přístup k případným případům reklamací jsou základními atributy našeho přístupu k zákazníkům. V tom nám svým výrazným prozákaznickým přístupem velmi pomáhá i výrobce, firma Sapeli a.s. Ať už se jedná o případy záručních vad výrobků, nebo díla i s montáží, oprávněné požadavky zákazníků jsou řešeny a také vyřešeny.

Kromě záručního servisu poskytujeme samozřejmě i servis pozáruční. Zvláště kontroly a revize protipožárních uzávěrů by neměl nikdo podceňovat, ale i tak občas není od věci dveře zkontrolovat a seřídit. Jednodušší věci si zákazník obvykle udělá sám, ale když přijde s něčím složitějším, určitě jej s jeho potřebami neodmítneme.

setkaniuprava

Kontaktujte nás!

Odpovíme co nejdříve a najdeme společně to nejvhodnější řešení.